Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Bloki programowe


Tegoroczny program Dni Fantastyki będzie podzielony na 5 bloków poświęconych najważnieszym dziedzinom fantastyki. Znajdziecie w nich 3-dniowy program wypełniony atrakcjami, spotkaniami z gośćmi, prelekcjami oraz pokazami. W tym roku zapraszamy was na:


Blok literacki

Na wydarzenia z bloku literackiego zapraszamy nie tylko mole książkowe, ale i literackich nowicjuszy – fani, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką również znajdą coś dla siebie wśród naszych wydarzeń. Nasi goście będą bowiem uczestniczyć w prelekcjach dotyczących książek, wątków i motywów literackich – dyskusji warto nie tylko posłuchać, ale też i się do niej włączyć. Spotkania autorskie będą natomiast znakomitą okazją, by odrobinę bliżej poznać swojego ulubionego pisarza, zdobyć autograf i zamienić parę słów.


Blok nauki i technologii

Kiedy zaciera się granica między dniem wczorajszym a jutrzejszym, pozostaje dzisiaj. Kiedy fantastyka spotyka się z science fiction, pozostaje czysta inspiracja. A od tego tylko krok do wielkich odkryć i wynalazków. Jeśli interesuje Cię nauka i na własnej skórze chcesz poczuć, jak rozwija się współczesna technologia, koniecznie musisz odwiedzić ten blok! Znajdziesz w nim pełno fascynujących wynalazków, które mogą zmienić nasz świat, a także zobaczysz, ile rzeczy, które kiedyś nazywaliśmy science fiction, stało się rzeczywistością.


Blok komiksu i ilustracji

W tym roku blok komiksu i ilustracji skupi się przede wszystkim na graficznej stronie rysunków. W programie znajdą się liczne prelekcje oraz warsztaty, na których zgłębicie tajniki projektowania kadrów i powstawania komiksów. Spotkacie się z wieloma wybitnymi twórcami tworzącymi techniką analogową lub używającymi najnowszych metod. Wykłady i warsztaty będą bowiem prowadzili doświadczeni rysownicy, ilustratorzy oraz projektanci graficzni, odpowiedzialni za najpopularniejsze gry. Blok skierowany jest zarówno do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z komiksem, jak i osób obytych z tym zagadnieniem.


Blok filmu i seriali

Blok, w którym staramy się pokazać, że filmowa fantastyka nie kończy się na bardzo znanych wielkich i małych produkcjach. Od lat na Dniach Fantastyki prelegenci mówią o ciekawych i często mało znanych dziełach. W planie programu są podróże po galaktykach, światach, wymiarach czasoprzestrzeni oraz grozy. Zapraszamy na wspólne odkrywanie. Będzie inspirująco, fantastycznie i nieco strasznie. W tym roku szykujemy sporo niespodzianek, więc bądźcie czujni!


Blok gier

W bloku gier odbędą się wszystkie prelekcje związane z systemami RPG i LARP-ami, ale będzie można także przekształcić teorię w praktykę i wziąć udział w sesji RPG lub LARP-ie.