Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Fantastyka Open


Strefa ta skierowana jest nie tylko do fanów fantastyki. Wręcz przeciwnie – dzięki niej chcemy przybliżyć ją wszystkim tym, którzy jej nie znają, a przez to często nie lubią. Pokażemy, że fantastyka nie jest taka straszna, jak się wydaje i jest źródłem inspiracji różnych dziedzin kultury. Atrakcje z tej strefy będą odbywać się na zewnątrz Zamku, tak aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Zaplanowaliśmy również zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach Dni Fantastyki.


 

INTERNATIONAL CAPOEIRA RAIZ

Capoeira nie jest jedynie sztuką walki. To również sztuka improwizacji, kreatywność, fantazja, piękno ruchu, czasem niebezpieczeństwo, ale również radość, przyjaźń i muzyka. To połączenie walki z tańcem, muzyką i śpiewem. Na uczestników Dni Fantastyki czeka pokaz elementów Capoeira przy bardzo szybkim rytmie muzyki. Swoje umiejętności prezentujemy grając między sobą w parach oraz solo, wymieniając widowiskowe techniki kopnięć, ruchów Capoeira, głównie z naciskiem na elementy akrobatyczne (skoki, salta, widowiskowe ewolucje).


BARBARA KARLIK

Harfiarka, tekściarka, miłośniczka dobrych książek i tańca. Gra na replice XVI-wiecznej Harfy Królowej Marii, odtwarzając techniki gry na wczesnej harfie celtyckiej, instrumencie popularnym w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem. W jej repertuarze znajdują się celtyckie utwory tradycyjne, muzyka dawna, własna kompozycja i filk - czyli folk wymyślonych światów. Prywatnie uwielbia koty, gry RPG i LARP-y oraz tribal i tango argentyńskie. Od 2014 roku współpracuje z flecistką Martą Obrempalską oraz skrzypaczką Dorotą Żak.


ULA KAPAŁA

Ula Kapała jako jedna z pierwszych osób w Polsce śpiewała tradycyjne piosenki z Irlandii, Szkocji i Anglii. Pochodzi z Wrocławia ale na stałe mieszka w Dublinie. Prywatnie czytuje fantastykę, gra w planszówki, robi steampunkową biżuterię, rysuje i mieszka z czterema kotami. Prowadzi bloga komiksowego "Sponiewierany Ołówek" sponiewierany-olowek.pl i fotobloga "Cropping Reality" croppingreality.com.


SERENISSIMA

Zespół Tańca Dawnego "Serenissima Wratislavia" powstał w 1996 roku. Jest to jeden z najdłużej działających zespołów w Polsce. W doborze repertuaru koncentruje się głównie na rekonstrukcji udokumentowanych źródłowo XV i XVI-wiecznych tańców dworskich, opartych na traktatach dawnych mistrzów tańca. 


SKAZA

Wrocławski zespół powstały w 2010 roku, grający szeroko pojęty metal. W muzyce zespołu odnajdzie się każdy, kto słucha jakiegokolwiek rodzaju ciężkiego brzmienia. Koncerty SKAZY to moc i energia płynące z autorskich utworów oraz dosotosowanych do charakterystycznego stylu grupy coverów klasycznych hitów.


 

ZAKON ŚWIĘTEGO PŁOMIENIA

Nastąpiła apokalipsa. Zakon Świętego Płomienia pokaże nam, jak żyć w takim świecie. Codzienne trudy obozowe, jak zrobić praktyczny strój, czy też broń oraz jakie rozrywki zostaną ludzkości na te trudne czasy. Przede wszystkim Jugger! Kto nie grał, a by chciał, zapraszamy. Kto grał i by chciał, zapraszamy. Do tego konkurs rzutu kapslem oraz czas, by posiedzieć przy stole i pobyć w planszowym świecie post apo. Zakon wprowadza klimat.


ARMA.PL

Zapraszamy na prezentację połączoną z pokazem walki długim mieczem oraz kordem w wykonaniu wrocławskiej grupy treningowej Stowarzyszenia na Rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL.  


ŚNIADANIE NA TRAWIE

Goście, prelegenci, cosplayerzy i oczywiście uczestnicy. Wszyscy mogą zjeść wspólnie śniadanie. Zapraszamy z kocem i jedzeniem by razem spędzić czas. A to odbędzie się z tańcami bollywood w tle prowadzone przez zespół "Siyapaa". Ten taniej to pełen kolorów, żywiołowy taniec angażujący wszystkie mięśnie od stop do głów. Gorąco zapraszamy na pokaz i warsztaty tańca, na których choć na chwilę będziecie się mogli poczuć jak gwiazdy indyjskiego kina! Zachęcamy do wzięcia ze sobą kolorowej chusty, którą kobiety będą mogły przewiązać sobie biodra, a panowie upiąć w turban.


REBEL ARENA

Każdy kiedyś zapewne zastanawiał się, jak ma się walka w książce od prawdziwego boju. Nie ma co się zastanawiać! Członkowie wrocławskiej szkoły szermierki REBEL FENCING przeprowadzą prelekcję na temat prawdziwej walki, po czym rzucą broń, sędziów oraz widzów do walki na ARENIE! Nie czekaj, przyłącz się, Primum Vivere!


CENTRUM GIER FABULARNYCH - FURIA

 


REXTORN METALWORK

Rextorn Metalwork jest wrocławską pracownią wyrobów repuserskich, która za pomocą starych, często zapomnianych technik złotniczych wykuwa z metalu najrozmaitsze wyroby. Rextorn stał się znany dzięki swoim filmom, na których zaprezentował proces powstawania wiernej repliki Godła Starków z Gry o tron, wspólnego projektu z Trollsky Custom Knives, a ostatnio - wiedźmińskiego medalionu Geralta, na którym podpis złożył sam Andrzej Sapkowski. Na Dniach Fantastyki Rextorn zaprezentuje wszystkie najważniejsze prace: Wilkora, Smocze Jajo oraz potężny, miedziany łeb smoka, który na co dzień zdobi główne wejście Muzeum Miedzi w Legnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W sprawach związanych z programem Strefy Fantastyka Open prosimy o kontakt na adres open@dnifantastyki.pl.