Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Kryształowy Smok - Opowiadanie


KONKURS LITERACKI na opowiadanie pt. „Mój bohater w znanym uniwersum fantastycznym”

REGULAMIN KONKURSU

Stwórz własną postać, która znajduje się w znanym uniwersum fantastycznym (np. Marvel, Władca Pierścieni, Gra o tron, Igrzyska śmierci). Razem z głównymi bohaterami przeżywa przygody, ale nie jest przy tym nikim szczególnym - nie ratuje świata, nie powstrzymuje przestępców. To zwykły szary bohater postawiony w obliczu niezwykłych wydarzeń, które wstrząsają fantastycznymi światami. Musi sobie tak radzić, żeby przetrwać Armagedon/igrzyska/inwazje/wojny domowe etc.

Opowiadanie nie może mieć więcej niż 12 000 znaków (włącznie ze spacjami). Nadesłane prace będą oceniane w dwóch kategoriach: debiutantów, którzy niczego wcześniej nie opublikowali, oraz profesjonalistów. Do tej drugiej grupy zalicza się osoby, które publikowały się już wcześniej na portalu internetowym (Gildia, Fahrenheit, Valkiria, Poltergeist, Esensja lub inny ważny serwis, niekoniecznie związanym z fantastyką), w czasopiśmie fantastycznym/antologii, a także zwycięzców poprzednich konkursów literackich Dni Fantastyki.

Jury będzie oceniać przede wszystkim pomysłowość, poziom merytoryczny, a także znajomość oraz zachowanie realiów oryginału.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres mailowy: m.piorunska@dnifantastyki.pl w formacie .rtf z dopiskiem „konkurs” oraz informacją o kategorii. W treści powinny znaleźć się dokładne dane osobowe autora oraz telefon kontaktowy.

Termin nadsyłania prac mija 24 maja 2015 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 8 czerwca na stronie internetowej www.dnifantastyki.pl. Laureaci zostaną powiadomieni o wyniku konkursu mailowo i telefonicznie. Wręczenie nagród nastąpi 27 czerwca w trakcie gali Dni Fantastyki (obecność zwycięzców na gali jest obowiązkowa!).

 


 

Konkurs odbywa się pod patronatem  

Marszałka Województwa Dolnośląskiego
Cezarego Przybylskiego

 

 

 

 

Instytutu Filologii Polskiej 
Uniwersytetu Wrocławskiego