Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Non Stop

WYSTAWY

FanArt AlienHive.pl
Miejsce: Tarasy, Podziemia, Namiot WystawowyFanArt to strefa twórczości fanów serwisu Alien Hive (www.alienhive.pl), w którym zamieszczane są prace artystyczne zainspirowane zarówno szeroko rozumianym nurtem Science-Fiction, jak i sagą “Obcy”, serią “Prometeusz”, "Predator" czy “Alien vs Predator”.

W ramach Dni Fantastyki 2015 prezentujemy wystawę prac, które wykonane zostały przez utalentowanych wielbicieli SciFi: Bernarda Szukiela (papierowe modele pojazdów ze "Star Wars"); Michała Zniszczoła (rzeźby zainspirowane sagą "Obcy") oraz Sebastiana Kucharskiego (scrap sculptures zainspirowane sagą "Obcy").

"Potwory" Mateo Dineen i Johan Potma
Miejsce: Galeria

Wystawa malarzy potworów - jak mówią sami o sobie - Mateo Dineen (Amerykanin) i Johan Potma (Holender) będzie do obejrzenia tylko podczas Dni Fantastyki. Obaj panowie poznali się i obecnie mieszkają w Berlinie. Mają na swoim koncie setki stworzonych potworów i każdy z nich jest wart obejrzenia. 

U mnie wszystko w porządku. PaplaLAla
III piętro

Ułożone mam życie i zadbane relacje, w głowie równo poukładane. Myśli z brudu wyczyszczone, na marzeniach kurz nie leży, ani śladu po, choćby twórczym, bałaganie. Nastroje posortowane kolorami, perfekcyjnie dopasowana rola i plany ustawione alfabetycznie. Tak, naprawdę, u mnie wszystko w porz ądku, nuda, opowiadać nie ma o czym. Zobaczcie zresztą sami. Wystawa komiksów odrobinę przygnębiających, o życiu, które miało wyglądać inaczej.

Gadżety z Gwiezdnych wojen
Prelekcyjna VII – 205

Wystawa różnych gadżetów z Gwiezdnych wojen zebrana i udostępniona przez fanów. Podziwiać będzie można m.in. niesamowite, niezwykle precyzyjnie wykonane suknie Padme Amidali.


POKAZY

TK Games
Miejsce: Sala Pokazowa - 203

Koło naukowe na Politechnice Wrocławskiej. Największa wrocławska organizacja zrzeszająca pasjonatów i twórców gier. Projektujemy, rysujemy, modelujemy, programujemy i oczywiście gramy. Odwiedzając nasze stoisko przedpremierowo przetestujesz nasze gry. Ponadto możesz wejść do wirtualnego świata za pomocą gogli Oculus Rift. 

Rapid Troopers 
Miejsce: Sala Pokazowa - 203

Koło naukowe Technologii Innowacyjnych Rapid Troopers już od 6 lat zajmuje się drukiem 3d, działając na Wydziale Mechanicznym PWr. W ramach działalności koła, studenci projektują, budują drukarki 3d, a także prowadzą testy materiałów i wykonują ciekawe projekty przy pomocy tej technologii. Na stoisku Rapid Troopers każdy będzie mógł zobaczyć jak przebiega proces druku 3d.

BrainGripper - od zwykłej bioprotezy po sterowaną myślami. 
Miejsce: Sala Pokazowa - 203

Doświadcz jak przyszłość staje się teraźniejszością na Politechnice Wrocławskiej. Zobacz w działaniu zaawansowaną bioprotezę dłoni oraz jej modyfikację, która pozwala na sterowanie protezą za pomocą myśli. Porozmawiaj z twórcą systemu i dowiedz się, że to zaledwie ułamek pasjonujących badań prowadzonej w zaledwie jednej jednostce Politechniki Wrocławskiej.

ZMorph
Miejsce: Sala Pokazowa - 203

Drukarka ZMorph jest urządzeniem służącym do cyfrowego wytwarzania obiektów metodą druku 3D. Jej wyjątkowość polega na łatwej wymianie końcówek narzędziowych co pozwala na wytwarzanie obiektów z różnych materiałów. W tym drukarki tej firmy pozwalają na drukowanie z plastiku, ceramiki, ciasta czy nawet czekolady. 


INNE 

Osada Postapo - Zakon Świętego Płomienia
Fosa przy murach zewnętrznych

Chcesz zrobić sobie strój, pojechać na konwent, poznać polski świat postapo? Idealnym miejscem dla ciebie jest wioska postapo. Zakon Świętego Płomienia wprowadza klimat i nie robi przerw. Dla starych wyjadaczy znajdą się również atrakcje. Wystarczy przyjść. To wszystko w namiocie postapo.

Centrum Gier Fabularnych – Furia
Fosa przy murach zewnętrznych

Furia to pierwsze w Polsce Centrum Gier Fabularnych. Budynek ustylizowany na podziemną bazę wojskową w którym można rozgrywać gry na żywo. Na ich stanowisku na Dniach Fantastyki będziecie mogli skorzystać ze strzelnicy ASG, na której postrzelacie z replik broni M4 i AK 47, koszt to jedyne 2 zł za 30 strzałów. Tuż obok ustawią stanowisko Foto z możliwością zrobienia bezpłatnie profesjonalnego zdjęcia w rynsztunku mili-tarnym, zdjęcia będą udostępniane na stronie www.facebook.com/furia.gry


GAMESROOM

Gamesroom Multimedialny

Gamesroom na tegorocznych Dniach Fantastyki tradycyjnie zapewni całą masę zabawy wszystkim miłośnikom gier wideo. Do dyspozycji gości uczestników konwentu zostanie oddanych 10 konsol.

Zagrać będzie można zarówno w “szlagiery” z serii Mortal Kombat, Halo, Need for Speed, jak i najnowsze hity takie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon. Także miłośnicy klasyki znajdą u nas coś dla siebie.

Gry planszowe dla najmłodszych - Dyngs.pl
Tarasy

Wszystkich młodszych uczestników naszego festiwalu zapraszamy na stoisko Dyngs.pl na zamkowych tarasach. Czekać tam będą gry planszowe, przygotowane specjalnie dla nich!

Gamesroom „Gry bez prądu” 

Sale pełne gier, stoły otoczone graczami, namiętne rozgrywki w ulubione karcianki. To i wiele więcej czeka na Was w naszym bloku najlepszych gier bez prądu, w jakie można zagrać w doborowym towarzystwie uczestników Dni Fantastyki.

Jeżeli zaś chcecie zagrać w swoją ulubioną planszówkę ze znajomymi, to i dla Was nie zabraknie ani gier ani miejsca. Czekać będzie kilkaset gier z wypożyczalni sklepu Planszóweczka.pl wraz z wolontariuszami gotowymi w każdej chwili wytłumaczyć ich zasady!

Wypożyczalnia gier i gamesroom będzie czynny przez całą dobę, również w nocy!