Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

O DFach


Motyw Przewodni - Wielkie światy i epickie przygody w fantastyce

Motywami przewodnimi Dni Fantastyki 2014 były cyberpunk i steampunk. W tym roku postanowiliśmy wrócić do korzeni fantastyki i science fiction. Oficjalnym hasłem XI wrocławskich Dni Fantastyki są "Wielkie światy i epickie przygody w fantastyce". Chcielibyśmy wspólnie z wami poznać, powspominać, a już na pewno odświeżyć wielkie epickie światy fantasy i science fiction. Oprócz 5 standardowych bloków tematycznych (literacki, nauki i technologii, komiksu i ilustracji, filmu i seriali oraz gier), atrakcje odbędą także w ramach stref (często nie dających się podporządkować tematyce tylko jednego z bloków), wśród których nie zabraknie klasycznego Władcy pierścieni, kultowych Gwiezdnych wojen czy krwawej Gry o tron.

Wielkie, plastyczne i szczegółowo opisane światy dają pole do popisu wielu twórcom nawet dzisiaj. Pokazują, że fantastyka inspiruje – wciąż i na nowo. Gra o tron, saga, której pierwszy tom wydano w 1996 roku, została odkryta na nowo w 2011, kiedy wyemitowano pierwszą serię serialu. Jego popularność sprawiła, że nawet osoby nie interesujące się fantastyką sięgnęły po książkowy pierwowzór. Peter Jackson, korzystając z twórczości Tolkiena, wyreżyserował Hobbita, a w tym roku do kin trafi VII epizod Gwiezdnych wojen. Niezwykle szczegółowo opisane uniwersa pozwalają czerpać z nich w nieskończoność. Na podstawie tych wielkich światów powstało również wiele gier planszowych i fabularnych, dzięki którym możemy przeżywać własne epickie przygody, zabijać smoki i ratować świat.

Zbierz więc drużynę i wyruszaj w drogę na Dni Fantastyki!


 O imprezie


Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających do nas z różnych części kraju. Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu w trakcie kolejnych 10 odwiedziło nas kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.


Dla kogo

DeeFy to trzydniowe święto fanów fantastyki i właśnie przede wszystkim dla was przygotowujemy tę imprezę – dla ludzi zainteresowanych fantastyką, czytających książki oraz komiksy, oglądających filmy oraz seriale, uwielbiających grać: czy to w planszówki, czy na konsolach, czy w RPG-i albo larpy – dla ludzi kreatywnych i otwartych, z nieograniczoną wyobraźnią.

Jeżeli nie jesteś fanem fantastyki, również możesz przyjechać na DeeFy i przekonać się na własnej skórze, o co tu tak naprawdę chodzi. Tym bardziej, że w programie znajdziesz sporo punktów z obszarów okołofantastycznych.