Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Polecamy

Współpraca promocyjna: 

 


Festiwal Fantastyki Pyrkon to największe wydarzenie fantastyczne i popkulturowe w Polsce. Od 15 lat sprawia, że Poznań na trzy dni zmienia się w stolicę miłośników literatury, gier, filmów, seriali, RPGów, larpów. Słowem wszystkiego, co jest związane z szeroko rozumianą fantastyką.

 

 

 

 

 

Orkon to najstarszy i jeden z największych konwentów LARP-owych w Polsce. Główną atrakcją imprezy jest możliwość uczestniczenia w kilkunastu grach terenowych, rozgrywanych w malowniczych plenerach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i osadzonych w znanych i lubianych uniwersach (np. Władca Pierścieni, Warhammer, Legenda Pięciu Kręgów), jak i w autorskim Świecie Orkonowym.

 

 

 

 

 

Klub Krakowskie Smoki to organizacja, której podstawowym celem jest promocja szeroko pojętej fantastyki. W skład tego obszaru zainteresowań wchodzi obcowanie z utworami, należącymi do ww. nurtu – zarówno książkowymi, jak i komiksowymi oraz filmowymi. Te założenia są realizowane poprzez oferowanie klubowiczom różnych form spędzania wolnego czasu – oprócz spotkań z grami planszowymi i RPG są też organizowane rozmaite warsztaty, pokazy i prelekcje, których tematyka nie musi ograniczać się tylko do fantastyki. 

 

 

 

 

 

 Bachanalia Fantastyczne to największe i najważniejsze wydarzenie  w województwie lubuskim związane z szeroko rozumianą fantastyką. Impreza ma bardzo długą i bogatą historię, w tym roku odbędzie się już 29 edycja festiwalu. W dniach 18-20 września, każdy miłośnik fantastyki, na pewno nie będzie się nudził odwiedzając Zieloną Górę.

 

 

 

 

 

 

 „Fantastyka na sportowo” to konwent miłośników fantastyki połączony z sportowymi zmaganiami. Jej głównym punktem programu są mistrzostwa w piłkę nożną. Biorą w nich udział kluby fantastów, wydawnictwa, sklepy z całej polski. Impreza łączy wszystko, co ma związek z fantastyką i sportem. W programie: konkursy z nagrodami, sala gier planszowych, sala konsolowa oraz liczne minikonkursy sportowe. Po zmaganiach na boisku wieczorem przychodzi czas na wzięcie udziału w wydarzeniach fantastycznych oraz ucztowaniu przy konwentowym grillu.

 

 

 

 

 

Zamojskie Spotkania z Fantastyką to coroczna, odbywająca się w jeden z wrześniowych weekendów impreza organizowana przez Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”. Zamojski konwent może poszczycić się długą, bo już trzynastoletnią tradycją. Przez ten czas wiele zdążyło się zmienić, ewoluować, ale główna idea konwentu pozostała ta sama – mają to być trzy dni świetnej zabawy z ciekawymi, otwartymi i pełnymi zaangażowania ludźmi, z którymi łączą Cię wspólne zainteresowania.