Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Strefy tematyczne


Dni Fantastyki po raz pierwszy wprowadzają nową formę stref tematycznych. Oprócz pięciu bloków programowych poruszających się w granicach wybranych dziedzin fantastyki takich jak literatura, czy film, możecie odnaleźć 8 stref tematycznych. Każda z nich to interdyscyplinarne podejście do popularnego i/lub związanego mocno z naszym motywem przewodnim tematu. Każda z nich to minimum 10 godzin atrakcji. W tym roku są to:


Strefa "Gry o tron"

Sfera adresowana jest do wszystkich, którym bliski jest świat wykreowany przez G.R.R. Martina. Zapraszamy na punkty programu, podczas których poznacie bliżej swoje ulubione uniwersum i dowiecie się czegoś więcej o bijącym rekordy popularności serialu. Spotkacie ludzi tak jak i wy zafascynowanych konfliktem między Starkami i Lannisterami, a w tematycznych konkursach będą na was czekać atrakcyjne nagrody.


Strefa tolkienowska

Mimo że od pierwszego wydania Władcy pierścieni minęło już 61 lat, ta ponadczasowa książka wciąż zdobywa nowych fanów i nie traci popularności. Do strefy "Władcy Pierścieni" zapraszamy zarówno wiernych miłośników dzieła J. R.R. Tolkiena, którzy znają nawet najdrobniejsze jej szczegóły, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą powieścią.


Strefa „Gwiezdnych wojen”

Już w grudniu czeka nas premiera VII epizodu Gwiezdnych wojen! By umilić czas związany z oczekiwaniem na nową część gwiezdnej sagi, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza do strefy „Gwiezdnych wojen”. Ciekawe prelekcje, konkursy czy atrakcje na scenie z pewnością ukażą wam nowe oblicze tego wspaniałego uniwersum. Do zobaczenia i may the force be with you!


Strefa horroru

Fantastyka grozy znajduje swoje miejsce między inymi w literaturze, kinematografii i poprzez odwołanie się do źródeł ludzkich lęków wzbudza ciekawość oraz fascynację. Niezależnie od dziedziny, w której się przejawia, skrywa w sobie tajemnicę sprzeczną wobec racjonalnych wyjaśnień. Zombie, wiedźmy, duchy, wampiry, wilkołaki i wszelkie upiory to główni bohaterowie, którzy znajdą swoje pięć minut sławy w tej strefie. Atrakcje programowe, prelekcje i pokazy pozwolą odkryć niesamowity i różnorodny świat horroru, gdzie zagadka współgra z lękiem.


Strefa Hyde Park

Nawiązując do swojego pierwowzoru, DF-owy Hyde Park to strefa otwartej wypowiedzi, usytuowana w namiocie, bez dodatkowego nagłośnienia czy sprzętu. To tutaj swoje punkty programu będą mogli realizować konwentowicze chcący podzielić się z innymi swoją wiedzą, również tą wykraczającą poza ramy tematyczne narzucone przez inne strefy. Co więcej, jest to miejsce, w którym osoby rozpoczynające przygodę z fantastyką będą mogły zgłębić jej arkana.


Strefa fantastyki w Azji

Azja zawsze inspirowała wielu twórców, zarówno dawniej, jak i dziś. Ten wielokulturowy kraj wydaje się nam odległy i dlatego w tej strefie stanie się tematem rozmów. To coś dla ciebie, jeśli chcesz spojrzeć na fantastykę w inny sposób.

Cosplay

Cosplay jest przeznaczony dla kreatywnych osób, które samodzielnie tworzą swoje stroje, występują w nich i odgrywają wybrane przez siebie postacie. Uczestnik konkursu może wcielać się w dowolnych bohaterów, niezależnie od tego, czy są z komiksów, filmów, książek, seriali, gier komputerowych, bajek czy zupełnie innych produktów popkultury. Jeżeli jesteś zainteresowany – zgłoś się do nas lub przyjdź zobaczyć zmagania młodych twórców.


Strefa Fantastyka Open

Strefa ta skierowana jest nie tylko do fanów fantastyki. Wręcz przeciwnie – dzięki niej chcemy przybliżyć ją wszystkim tym, którzy jej nie znają, a przez to często nie lubią. Pokażemy, że fantastyka nie jest taka straszna, jak się wydaje i jest źródłem inspiracji różnych dziedzin kultury. Atrakcje z tej strefy będą odbywać się na zewnątrz Zamku, tak aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Zaplanowaliśmy również zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach Dni Fantastyki.


Strefa multimediów i YouTube

Strefa ta obejmuje prelekcje z zakresu szeroko pojętej multimedialnej rozrywki.
Znajdziemy w niej punkty programu traktujące głównie o grach komputerowych (również od strony designerskiej), a także konkursy z nagrodami.
Jeżeli jesteście zainteresowani spotkaniami z innymi graczami, twórcami gier i YouTuberami, ta strefa  jest przeznaczona właśnie dla Was. Zapraszamy!