Dni Fantastyki // 26-28 czerwca 2015 // Wrocław

Warsztaty


ZAPISY NA WARSZTATY

Uczestnicy, którzy wykupili karnety w przedsprzedaży, mogą już od 1 czerwca zapisać się na wybrane warsztaty pod adresem e-mail: warsztaty@dnifantastyki.pl.

W temacie wiadomości proszę wpisać "Zapisy na warsztaty", a w treści imię, nazwisko, nick, numer telefonu oraz nazwę wybranego warsztatu.

Lista warsztatów, na które prowadzimy zapisy, znajduje się poniżej. 


KOMIKS

Warsztaty tworzenia komiksów
czas trwania: 2h

Warsztaty dla osób, które tworzą lub chcą rozpocząć przygodę z tworzeniem komiksów. Podczas warsztatów pokażemy, jak konstruować komiksowych bohaterów poprzez nadanie im charakterystycznych cech wyglądu i osobowości, jak przekazywać emocje postaci za pomocą prostych zabiegów graficznych. Zaprezentujemy różne sposoby prowadzenia narracji, a także kadrowania, projektowania układu planszy i dymków. Napiszemy przykładowe dialogi i spróbujemy wspólnie stworzyć krótkie komiksy w układzie prasowym lub albumowym. 

Prowadzenie: Marcin Surma, Artur Wabik.
Limit miejsc: 30 

Warsztaty Ex-Librisu techniką akwaforty
Czas trwania:2h

W bloku komiks i ilustracja zapraszamy na warsztaty tworzenia w tradycyjnej  technice ilustracji, jaką jest akwaforta. Na warsztacie będzie można wykonać swój własny ex-libris do ulubionej książki fantastycznej. Akwaforta to trawienie blachy w kwasie, w tym wypadku w nieszkodliwym siarczanie miedzi na małej prasie do odbijania matryc. Akwaforta  nawiązuje do tradycyjnych technik wykonywania ilustracji, które można odnaleźć w starych księgach.

Prowadzenie: Katarzyna Roman, Justyna Patecka.
Limit miejsc: 15

Warsztaty komiksowe Fantastyczny świat smoków (i ich ludzkich przyjaciół)

Czas trwania: 4h

Wyobraź sobie świat,  w którym smoki i ludzie żyją razem. Jak wyglądałby ich dzień? Piekarz będzie piec chleb w ogromnej paszczy ogniem smoka. Dzieci będą mogły bawić się na długim ogonie węża morskiego. Skrzydła wielkiego Smauga mogłyby ochłodzić w letnie upały lub obsługiwać wietrzne turbiny energii elektrycznej na terenie miasta. A co ty byś zrobił dla przyjaciela smoka? Zapraszamy na warsztaty komiksowe prowadzone przez wybitnego włoskiego rysownika.

Prowadzenie: Luca Montagliani (Laca de la Vega), Joanna Tarnawska.
Limit miejsc: 30


COSPLAY

Warsztaty Makijażu - Do It Yourself! And DON`T do it wrong!
Czas trwania: 1,5 h

Wchodzisz do drogerii i widzisz kolorowe kwadraciki i kółka pozamykane w większe, czarne pudełeczka? Zastanawiasz się czasem czy aby na pewno używasz właściwej strony pędzelka? Miałaś kiedyś wrażenie, że po zrobieniu makijażu wyglądasz gorzej niż przed? Nie martw się. Warsztaty "Makijaż - Do It Yourself! And DON'T do it wrong!" są właśnie dla Ciebie!

Liczba miejsc:  7 miejsc

Prowadzenie: Anna  Maryańska- Make Up Magic

Warsztaty Makijażu- Do It Yourself! And do it FANTASTIC!
Czas trwania: 1,5 h

Znasz już podstawy makijażu? Większość kosmetyków nie ma dla Ciebie tajemnic? Wykonywanie makijażu sprawia Ci dużo frajdy? Marzą Ci się makijaże lub charakteryzacje bardziej skomplikowane, ale nie wiesz od czego zacząć? Podczas warsztatów "Makijaż - Do It Yourself! And do it FANTASTIC!" pokażemy Ci od czego zacząć, jak iść tą drogą... A dokończysz sam ;)

Liczba miejsc: 17

Prowadzenie: Anna  Maryańska- Make Up Magic

WARSZTATY: Aktorskie dla cosplayerów

 

Wiele w życiu zajęć i warsztatów aktorskich dla amatorów widziałem. Żaden jednak nie poruszał tego, co kluczowe - podstaw aktorstwa. Podstaw, które wbrew pozorom wcale oczywiste ani naturalne nie są. Jak grać? Jak być w tym autentycznym? Jak skupić na sobie uwagę publiki? Jak sprawić, by prezentacja cosplayu była interesująca?
Jeśli chcesz się dowiedzieć - zapraszam na zajęcia.
 
Limit miejsc: 10 osób