Cosplay

Konkurs Cosplay 2024

Informacje o konkursie już niebawem.

Jeśli kochacie tworzyć niesamowite kostiumy, wcielać w role bohaterów z różnych światów i przenosić w światy fantazji, to ten konkurs jest dla Was!

 

Konkurs cosplay zostanie przeprowadzony na scenie głównej.

Co to cosplay?

Konkurs Cosplay polega na rywalizacji między uczestnikami, zwanych Cosplayerami, którzy wcielają się w postacie z różnych mediów, takich jak filmy, seriale, komiksy, gry, anime czy książki. Głównym celem konkursu jest zaprezentowanie niesamowitych kostiumów, charakteryzacji oraz umiejętności aktorskich, które pozwolą uczestnikom jak najdokładniej odwzorować wybrane postacie.

 

Nagrody 2023

Za najlepszy strój i występ:

 • 1 miejsce – 500 zł, bon na 600 zł do sklepu CosplayCraft, wejściówka od Wiking Club
 • 2 miejsce – 200 zł, bon na 400 zł do sklepu CosplayCraft, wejściówka od Wiking Club
 • 3 miejsce – bon na 300 zł do sklepu CosplayCraft, wejściówka od Wiking Club

Kategoria najlepsze Ostrze: wyjątkowa nagroda od Militaria.pl

Jury może przyznać nagrody dodatkowe rzeczowe i wyróżnienia

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 26.08.2023 r. Wyjątkiem jest nagroda w kategorii „Najlepsze ostrze”, która zostaje wydana po zakończeniu imprezy.

 

Ogólny przebieg konkursu

 1. Przeczytaj regulamin – to w nim znajdziesz najważniejsze informacje, m.in. zasady przystąpienia do konkursu oraz to, co powinieneś zawrzeć w swoim zgłoszeniu.
 2. Zgłoś się – wyślij swoje zgłoszenie na cosplay@dnifantastyki.pl. Pamiętaj, że przyjmujemy je do 20 sierpnia br.
 3. Przygotuj kostium – swój strój musisz wykonać samodzielnie w przynajmniej 80%. Dopuszczalne są pojedyncze elementy kupione.
  Cosplayerzy spędzają wiele czasu, aby dokładnie odtworzyć wygląd i ubiór wybranej postaci. Tworzenie kostiumu wymaga umiejętności krawieckich, szycia, pracy z różnymi materiałami oraz uwzględnienia charakterystycznych elementów rekwizytów. Także pamiętaj o detalach 😉
 4. Prezentacja przed jury – przed wyjściem na scenę będziesz musiał wziąć udział w rundzie przed Jury, w jej składzie znajdują się osoby z doświadczeniem w świecie cosplayu i związane z branżą artystyczną.
 5. Prezentacja na scenie – ostatnim Twoim krokiem będzie zaprezentowanie stroju na scenie. To moment, kiedy możesz odgrywać postać, przedstawiać jej charakterystyczne ruchy, dialogi lub sceny związane z danym uniwersum.

 

Ocena i jurorzy

Strój każdego Uczestnika zostanie oceniony przez Jury zarówno podczas rundy Jury, jak i prezentacji stroju na scenie. Pod uwagę będą brane następujące elementy:

 •  zgodność stroju z materiałem źródłowym
 • wykonanie stroju
 • występ sceniczny.

 

Fair play i atmosfera

W konkursie Cosplay panuje przyjazna atmosfera i duch fair play. Uczestnicy szanują pracę i zaangażowanie innych Cosplayerów oraz wspierają kreatywność i pasję innych uczestników. Pamiętaj o tym 🙂

 

REGULAMIN

Koniecznie zajrzyj do naszego regulaminu! To właśnie tam znajdziesz szczegóły dotyczące konkursu.

Regulamin konkursu Cosplay -> do pobrania TUTAJ

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, nie zapomnij dołączyć zgody od opiekuna 🙂 Musi ona zostać wydrukowana, podpisana czytelnie przez rodzica i wysyłana do nas jako skan lub zdjęcie.

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej w konkursie Cosplay -> do pobrania TUTAJ

Sponsorzy konkursu Cosplay 2023