Blok manga i anime

Blok manga i anime

Piątek zaczynamy z kolejnym blokiem tematycznym! W nim teleportujemy Was do kraju kwitnącej wiśni. Już zapewne domyślacie się o jaki blok chodzi 😎

 

🌸 Manga i anime 🌸

Odkryjemy tutaj tajemnice japońskiej kultury i sztuki. Posłuchamy o Japonii z okresu Meiji i okolic, gdy tamtejsza literatura przeżywała swoją rewolucję. Poznamy proces serializacji mang – małych tomików, które są zdolne rozbudzić serca i dusze czytelników.

Czy słyszeliście o Godzilli? Ta ikoniczna postać znana jest na całym świecie, ale co tak naprawdę oznaczała dla kultury japońskiej? Odkryjemy tę potężną symbolikę oraz jej wpływ na twórczość artystyczną i popkulturę.

Nie możemy również zapomnieć o potędze kota w folklorze japońskim. Przenikniemy w świat legend i opowieści, gdzie koty odgrywają ważną rolę jako magiczne i tajemnicze istoty, łączące świat realny z duchowym.

Nie zabraknie również rozmów o legendarnym studiu Ghibli, które oczarowało serca milionów widzów na całym świecie. Wnikniemy głębiej w jego historię i tajemnice, które sprawiły, że Ghibli stało się jednym z najważniejszych graczy na arenie międzynarodowej kinematografii animowanej.

Debata o prawdziwej naturze Hao Asakury (z Shaman King) czy pierwowzorach postaci z Bungo Stray Dogs to tylko przedsmak tego, co czeka na Was w bloku manga i anime.

 

Przydatne linki 👇

🟣 Goście bloku https://www.dnifantastyki.pl/goscie/blok-manga-i-anime/

🟣Opisy wydarzeń https://www.dnifantastyki.pl/program/po-blokach/manga-i-anime/

🟣Cały program https://www.dnifantastyki.pl/program/tabela-programowa/

🟣 Bilety https://biletyna.pl/Wroclaw/Centrum-Kultury-ZAMEK