Partnerzy

Partner Imprezy

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii

Rozwija nowe technologie na potrzeby przemysłu. Aktywność naukowo-badawcza ośrodka koncentruje się wokół inżynierii materiałowej i biotechnologii. W Łukasiewicz – PORT pracują cenieni i ambitni naukowcy, wykorzystujący infrastrukturę nowoczesnych laboratoriów naukowo-badawczych i pomoc zespołu wsparcia. Instytut wspiera rozwój polskich firm i start-upów, jak XTPL czy SensDx, a jednocześnie jest wiarygodnym i pożądanym partnerem dla międzynarodowych korporacji, takich jak Roche, Pfizer, Amgen czy LG. Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, jednej z największych sieci naukowo-badawczych w Europie, łączącej 22 instytuty z całej Polski.

 

Partnerzy branżowi

Arkadia

Arkadia jest MUD-em – tekstową grą fabularną, w której jednocześnie może uczestniczyć wielu graczy. Każdy z nich, wcielając się w dowolnie wykreowaną przez siebie postać, przemierza świat inspirowany dwoma bardzo popularnymi pierwowzorami fantasy – jedna z dwóch połączonych domen Arkadii czerpie z Warhammer Fantasy RPG, druga natomiast bazuje na świecie opisanym przez Andrzeja Sapkowskiego w cyklu książek o wiedźminie Geralcie.

Gra działa na zasadach fan fiction i za uczestnictwo w niej nie są pobierane żadne opłaty. Jej silnik (driver i mudlib) powstał na podstawie kodu udostępnionego przez szwecki MUD Genesis. Arkadia została w pełni zlokalizowana – wszystkie komunikaty z MUD-a oraz komendy do kierowania postacią są w języku polskim, jednakże nie używa się w nich znaków diakrytycznych.

 

One More Game

Organizator Wrocławskiego Festiwalu Gier i Zajawek, który łączy w sobie gry planszowe, RPG, gry wideo, e-sport i wiele innych geekowych atrakcji!

 

Partnerzy kreatywni

Cosplay Craft

Sklep został stworzony z myślą o kreatywnych ludziach z pasją jaką jest Cosplay. Jednak wierzymy, że również inne osoby o zainteresowaniach modelarskich i kreatywnych znajdą tutaj coś dla siebie.

Egmont logo

Egmont

Wydawnictwo jest częścią Story House Egmont sp. z o.o.. Jej działalność po wielokroć nagradzana była w dziedzinach filmu, streamingu, telewizji i gier.

Ma na koncie polskie wydania komiksów Marvel oraz DC Comics, a także wiele czasopism skierowanych do dzieci i młodzieży, które nawiązują do takich kreskówek i seriali jak „Power Rangers” czy zabawek typu „Hot Wheels” i „Barbie”. Są partnerami takich tytanów jak Disney, LEGO czy Mattel. To gigant polskiego rynku komiksowego, a wydali takie polskie serie jak „Thorgal” bądź „Yans”.

Wiking 

Jesteśmy klubem, w którym rzuca się toporami. Przyjdź, a nauczymy Cię trafiać do celu oraz zadbamy o to, by pozornie niebezpieczna zabawa stała się całkowicie bezpieczną.

 

Patroni medialni

Dla Studenta

Portal powstał w 2003 roku, jako serwis skierowany do wrocławskich studentów, jednak szybko stał się stroną ogólnopolską. Dziś jest obecny w 22 ośrodkach akademickich w Polsce. dlaStudenta.pl to gigantyczne kompendium wiedzy o wszystkim, czego potrzebuje student – od oferty edukacyjnej uczelni wyższych i szkół policealnych i językowych, poprzez oferty pracy i mieszkań do wynajęcia, informacje o wydarzeniach kulturalnych, po treści life-style’owe i autorskie komentarze redakcji.

 

Fahrenheit

Jesteśmy najstarszym polskim e-zinem literacko-publicystycznym o tematyce fantastycznej. Fahrenheit powstał w preinformatycznych czasach, kiedy wszyscy wiedzieli, co oznacza ciąg 0202122, czyli w czerwcu 1997 r. W Wielkim Wybuchu brali udział Gin i Tonik (zwani na przemian Dżinnem i Tonickiem, tudzież Andrzejem Ziemiańskim i EuGeniuszem Dębskim).

Do roku 2001 ukazało się 21 numerów Fahrenheita. 21 maja 2001 pismo połączyło się z Fantazinem i powstał Fahrenheit&Fantazin (F&F), który ukazywał się do 2002 r. Ponieważ formuła portalu literackiego, jakim był F&F, nie sprawdziła się, w lipcu 2002 powstała idea powrotu do formuły miesięcznika i przywrócenia nazwy Fahrenheit. Do Fahrenheita i Fantazinu dołączył Srebrny Glob. Po dziesięciu latach, w kwietniu 2012r. Fahrenheit znów powrócił do formuły portalu.

 

Gallifrey

Istniejąca od 2013 roku polska strona dla fanów „Doktora Who”. Na stronie znaleźć możecie przeróżne ciekawostki i aktualności związane ze światem serialu i całego Whoniwersum (słuchowiska, książki czy komiksy).

Redakcja współtworzy także grupę na Facebooku, „TARDISawka”, oraz serwer na Discordzie, gdzie możesz dyskutować z redakcją i innymi fanami nie tylko o „Doktorze Who”, ale także o szeroko rozumianej popkulturze. Każdy jest tam mile widziany, niezależnie czy już jesteś fanem serialu, czy dopiero się w nim zakochasz!

 

Just Culture Gry

To ekipa graczy prowadząca kanały o… grach.
Jeśli jeszcze ich nie znacie, to koniecznie nadróbcie zaległości! Na ich kanałach znajdziecie recenzje gier, rankingi, zestawienia, newsy i wiele więcej

 

Konwenty Południowe

Portal poświęcony konwentom i wydarzeniom fantastycznym, mangi i anime, gier planszowych, E-Sportowym, komiksowym oraz LARP-owym w Polsce.

Koniecznie wbij na serwer konwentowej społeczności – „Konwenty Południowe i nie tylko…”

 

Radio Akademickie Luz

Niekomercyjna rozgłośnia działająca przy Politechnice Wrocławskiej tworzona przez studentów i absolwentów wszystkich wrocławskich uczelni przy wsparciu profesjonalnej kadry. Muzyka dobierana jest przez zespół kilkudziesięciu muzycznych pasjonatów. Od hip-hopu, niezależnej muzyki pop, przez klubowe brzmienia, aż do muzyki niemożliwej do zaszufladkowania w tradycyjnych gatunkach. Stacja nadaje przez całą dobę w eterze na 91.6 FM oraz w internecie na 916.fm.

 

Planeta Marvel

Planeta Marvel powstała z myślą o wszystkich fanach uniwersum tworzonego przez „Dom Pomysłów” (zarówno tego komiksowego, jak i filmowego). Na ich stronie znajdziecie najistotniejsze newsy i informacje o poczynaniach wszystkich oddziałów Marvela oraz autorskie teksty ich redaktorów.

Cała idea Planety Marvel polega na zarażaniu innych pasją, jaką są komiksy, filmy i seriale Marvela.

 

PIK Wrocław

Ich misja polega na dostarczaniu informacji o wydarzeniach kulturalnych w polskich miastach. Rozpoczęli od Wrocławia, a z czasem poszerzyli swoją obecność na serwisy w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Toruniu oraz Lublinie.
Na ich stronie znajdziecie artykuły napisane w prosty i czytelny sposób, bez nadmiernych galerii zdjęć i natrętnych reklam.

 

Popkulturowcy

Zostali założeni w lutym 2021 roku przez zespół doświadczonych z branżą dziennikarzy, którzy mieli jeden cel – zrzeszać pasjonatów popkultury i jakościowego pisania. Minęły trzy lata, a ich redakcja mocno się rozwinęła i powiększyła. Instagram stale rośnie w siłę, natomiast zdecydowanie najbardziej dumni są z systematycznego przyrostu widowni na portalu, na którym codziennie publikują wiele jakościowych tekstów: recenzji, artykułów, rankingów oraz newsów dotyczących popkulturowego świata

Popkulturystyka

Podcast i kanał na YouTube prowadzony przez dwójkę fanów szeroko pojętej popkultury. W ramach Popkulturystyki tworzymy różnorodne materiały audio i wideo – od omówień najnowszych premier kinowych, przez pogadanki o filmowych klasykach z gośćmi, po relacje z konwentów i festiwali.

Ryjówka – Blog Wszechkulturowy

Damian „Nox” Lesicki, Jacek „Jako” Murawski i Piotr „Minyaelin” Markiewicz – popkulturowe nerdy, które wgryzają się w kulturę i piszą o wszystkim, co ciekawe. Od mainstreamu po geekowskie peryferia, od nowości po ramoty. Dostarczają newsów, opinii i ciekawostek na temat filmów i seriali, komiksów, gier, książek, gadżetów, miejsc i wydarzeń – wszystkiego, co interesujące w kulturze (mniej lub bardziej) popularnej.

Whosome.pl

Whosome to fanowska strona poświęcona Doctorze Who oraz innym radującym redakcję dziełom fantastyki i popkultury. Na Whosome przeczytacie newsy i teksty publicystyczne o Doctorze Who, brytyjskim serialu science fiction o kosmicie wędrującym przez czas i przestrzeń w wehikule, który do złudzenia przypomina niebieską budkę policyjną. No, przynajmniej z zewnątrz. To serial, dzięki któremu poznała się redakcja Whosome i któremu sporo ona zawdzięcza. Jest więc bardzo ważną częścią działalności portalu i towarzyszących mu mediów społecznościowych. Whosome to też przestrzeń do pisania o innych serialach, filmach i książkach, które dają radość. To głównie fantastyka i szerzej pojęta popkultura, ale główne kryterium to pisanie o tym, co się podoba redakcji i dzięki czemu świat wydawał się przez chwilę lepszy.