Organizatorzy

GŁÓWNY ORGANIZATOR

OŚRODEK POSTAW TWÓRCZYCH ZAMEK

OPT Zamek jest miejską instytucją kultury, która zaprasza do poszerzania horyzontów. To miejsce spotkań otwarte na wymianę myśli i kreatywne realizacje wydarzeń. Siedziba główna mieści się w wyjątkowym obiekcie – zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii. Ośrodek Postaw Twórczych Zamek prowadzi działalność edukacyjną, wystawienniczą, artystyczną oraz społeczną. Instytucję tworzą leśnicki Zamek, Ośrodek Postaw Twórczych na Gaju, zlokalizowane na Nadodrzu pracownie graficzne oraz wydawnictwo Archiwum Słońca.

Zobacz więcej na www.zamek.wroclaw.pl oraz www.opt-art.net

WSPÓŁORGANIZATORZY

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA WE WROCŁAWIU IM. TADEUSZA RÓŻEWICZA

Instytucja kultury powołana przez Radę Miejską Wrocławia w 2000 r. Sieć 39 filii bibliotecznych oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA i MultiCentrum obejmuje cały Wrocław i jest połączona systemem bibliotecznym Alma, umożliwiającym przeszukiwanie zasobów biblioteki w jednym katalogu. Biblioteka to miejsce, które umożliwia bezpłatny dostęp do literatury i e-literatury, a także różnorodnych zbiorów multimedialnych. MBP we Wrocławiu to otwarte dla wszystkich, ciągle zmieniające się miejsce oferujące różnorodne działania: festiwale (społeczno-kulturalne – Feminatywa, podróżnicze – Równoleżnik Zero, cyrkowe – Cyrkopole, cieszące się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców imprezy rodzinne (Klub Rodzica), teatrzyk lalkowy, zajęcia z językiem angielskim, prelekcje dla rodziców), konwersacje językowe, inspirowane literaturą mobilne gry miejskie, nocne imprezy w bibliotece czy projekty zaangażowane społecznie, jak Żywa Biblioteka. MBP to miejsce inicjatyw i aktywności dla lokalnych liderów, ale też miejsce edukacji pozaformalnej: warsztatów, kursów – po działania związane z nowymi technologiami.

GILDIA ORGANIZATORÓW

Jedni nazywają ich orgami, inni „tymi w czerwonych koszulkach”. Nieważne, jak ich zwiecie, to właśnie oni co roku zajmują się koordynacją wrocławskich Dni Fantastyki!

Poznali się w 2013 roku podczas organizacji eventów. Od tego czasu grupa cały czas się rozrastała. Zbierali doświadczenie, jednocześnie coraz bardziej się integrując i ucząc od siebie nawzajem. W 2023 roku zwarli szyki i łącząc swoje siły założyli stowarzyszenie Gildia Organizatorów.

Mamy zaufanie do siebie i do naszych umiejętności. Stawiamy na wspólne działanie oparte na otwartość. Łączy nas sympatia do szeroko pojętej kultury i pasja do organizowania większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych. Każdy z nas to specjalista z innej dziedziny.